Grzegorz Kapica powrócił na ławkę trenerską

Były znany piłkarz i trener powrócił na trenerską ławkę.
           
Nie doszło oczywiście do zmiany trenera I zespołu Grunwaldu, bo tam trener Michał Szyguła radzi sobie znakomicie. Grzegorz Kapica zadebiutował na ławce „Zielonych” w dzisiejszym meczu rocznika 2011 w IV lidze okręgowej orlików młodszych E2.
 
W meczu rozegranym na orliku w Mikołowie Kamionce „Zieloni” prowadzeni przez Grzegorza Kapicę pokonali gospodarzy 11-7 (3-3). Bramki dla halembian strzelili: Bartosz Gawenda 5, Igor Dera i Filip Pytka po 2, Michał Seroka (gol w debiucie tego 7-latka) oraz jedna bramka był samobójcza.
 
Na początku wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie, do przerwy było 3-3. „Zieloni” cały czas napierali na bramkę Kamionki i odjechali na 8-3. Trzeba dodać, że świetnie bronił bramkarz gospodarzy. Miejscowi zmniejszyli stratę do dwóch trafień, ale ostateczny cios zadali podopieczni Grzegorza Kapicy i to oni cieszyli się ze zwycięstwa.
 
 
Zobacz: Radość po zwycięstwie
 
 
Grunwald zagrał w składzie:
Igor CzachorŁukasz Przydział, Wojciech Androsz, Wojciech KonopkaFilip Pytka, Igor Dera (kpt) – Bartosz Gawenda
oraz Nataniel Kowalcze, Kacper Sarnat, Michał Seroka
 
Grzegorza Kapicę przedstawiać zbytnio nie trzeba – ten wychowanek Wawelu Wirek (1978/79), który następnie grał w Grunwaldzie (1979/80 – 39 meczów i 15 bramek), dwukrotnie sięgał po mistrzostwo Polski z Lechem Poznań w sezonie 1983/84 i Ruchem Chorzów 1988/89, Puchar Polski z „Kolejorzem” 1983/84 oraz koronę króla strzelców I ligi (obecnie Ekstraklasa) w sezonie 1981/82 w barwach Szombierek Bytom. Jako trener prowadził m.in. Grunwald (1999-2000 w II lidze i w 2001, 2002/03 w III lidze), KS Myszków, Polonię Bytom czy Chojniczankę Chojnice. W ostatnich latach był związany z Ruchem Chorzów, najpierw jako koordynator ds. szkolenia młodzieży, a później dyrektor sportowy.
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Foto i wideo: GKS Grunwald 2011
 

Archiwum